آخرین خبرها
خانه / شهدا / خدایا ! مرا آدم کن!
خدایا ! مرا آدم کن!

خدایا ! مرا آدم کن!

بیاد شهیدان یدالله نورعلى آهارى و شهید قاسم طباطبائى‏

در طول سه سالى که پاى «یدالله نورعلى آهارى» به جبهه باز شده بود، در هفت عملیات مختلف شرکت کرد؛ اولین بار در جزایر مجنون با جبهه ‏ها آشنا شد؛ در والفجر هشت، مزه‏ ى موج انفجار را چشید؛ در کربلاى یک از ناحیه‏ ى سر مجروح شد؛ در کربلاى پنج، چشم چپ خود را از دست داد و بالأخره در بیت‏ المقدس دو، با سه تیر «گرینوف» از ناحیه‏ ى پا مجروح شد. برادر یدالله در عملیات بدر شهید شد و جالب این که با تمام این احوال، پدر او هم یک بسیجى بود.

شخصیت یدالله محک خوبى براى مدعیان دوستى با انقلاب است، کسانى که به هر حال بدهکار دستاوردهاى رزم یدالله، پدرش و برادر شهید او هستند، خاطره‏ ى شیرین او مثل شخصیتش جالب و به یاد ماندنى است:

دوستى داشتم که نامش «سید قاسم طباطبائى» بود. سید آدم شوخ طبعى بود. او همیشه بعد از غذا جمله‏ اى میگفت که با گفتن آن، همه‏ ى بچه ‏ها میخندیدند. سید با این که می ‏خواست بچه‏ ها را بخنداند؛ ولى در اصل با این گفته ‏ى خود مسائل بزرگترى را مطرح می‏کرد. او می ‏گفت: «خدایا! مرا آدم کن». من در شلمچه پى به این جمله‏ ى سید بردم؛ یعنى زمانى که در زیر آتش شدید، سید قاسم به سختى مجروح شد.

وقتى بالاى سرش رسیدم، از او خواستم تا با هم به عقب برگردیم؛ چرا که هر لحظه ممکن بود دشمن از راه برسد و تیر خلاص را بزند؛ اما او در جواب گفت: «یدالله یادت هست که همیشه بعد از غذا دعا می ‏کردم که خدایا! مرا آدم کن، حالا دعایم مورد اجابت قرار گرفته است».

با این که من در مورد خواسته‏ ى خود پافشارى می ‏کردم، بار دیگر از او خواستم تا براى پانسمان و مداوا به عقب برویم؛ ولى باز سید تکرار کرد: «دعایم مستجاب شده است». او بعد از گفتن این جمله، فقط یک کلمه‏ ى دیگر گفت و بعد شهید شد؛ آن کلمه این بود: «یا حسین!».

یدالله یک بسیجى نمونه است. دانش ‏آموزى که به قول خودش با دو بال پرواز می‏کند. او می‏گفت: «همانطور که کبوتر با دو بال به پرواز در می‏آید، دانش ‏آموزان هم باید با دو بال مدرسه و جبهه پرواز کنند».

درباره‌ .:شهید گمنام :.

.:شهید گمنام :.
حسین، میزان سنجش صداقت آدمی است و قبول ولایت حسین، براتِ آزادی انسان از جهنم پلیدیهاست.

یک نظر

  1. محمد علی بخشنده

    با سلام
    لطفا صبح وزوان را لینک نماییذ در صورت تمایل تا همشهری ها از آن استفاده نمایند
    با تشکر

    sobhevazvan.persianblog.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*