آخرین خبرها
خانه / اخبار مسجد / عرض تسلیت حجت الاسلام ولمسلمین علمی در پی شهادت شیخ النمر
عرض تسلیت حجت الاسلام ولمسلمین علمی در پی شهادت شیخ النمر

عرض تسلیت حجت الاسلام ولمسلمین علمی در پی شهادت شیخ النمر

292187_460

در پی شهادت عالم برجسته جهان اسلام و مجاهد وارسته شیخ نمرباقرالنمر، حجت الاسلام ولمسلمین علمی ضمن عرض تبریک و تسلیت به محضر حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه) و ولی امرمسلمین جهان حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) و نمازگزاران مسجد حضرت حجت (عج الله تعالی فرجه)، فرمودند شهادت شیخ نمر، آغازی برای پایان اسفاک حکومت آل سعود خواهد بود.

درباره‌ شوراي فرهنگي

شوراي فرهنگي

۲ نظر

 1. با سلام خدمت جناب آقای مداح مسئول سایت مسجد حجت

  احتراما به عرض می رساند که همشهریان زیادی درخواست می نمایند که از طریق پایگاه شما نسبت به تبلیغ سایت صبح وزوان اقدام نمایم که در این رابطه علی رغم اینکه بارها و بارها از شما درخواست نموده ام که صبح وزوان را نیز در پیوند های خود قرار دهید لیکن نمی دانم به چه دلیلی این کار را نمی کنید.با این حال از شما خواهش می نمایم که آدرس زیر را در پیوند خود قرار دهید.با تشکر

  http://www.sobhevazvan.ir
  سایت صبح وزوان

 2. دل نوشته کاربران / وزوانم کجایی؟؟دقیقا کجایی؟؟
  نوشته شده در ۲۰۱۶/۰۱/۱۳ توسط سروش
  photo_2016-01-13_21-30-09
  خیلی غریبه هم باشی؛ از هر نقطه ای که به شهر وزوان وارد بشوی به راحتی می توانی به جدالی پی ببری که در این منطقه بر سر نام ها در جریان است.
  فقط کافی است چند تابلوی راهنمای جاده را پشت سر بگذاری تا این جدال برایت روشن شود.
  Meymeh 15
  Meymeh 20 km
  Meymeh 5 km
  Meymeh 10 km
  نام شهر وزوان از زمانی که نقشه راه ها و جغرافیایــی نام شهرها در آن نگاشته شد و تا همین چند سال پیش فقط با یک رسم الخط متحد نوشته می شد؛ VAZVAN یا وزوان
  اما از زمان مشخصی به این سو تابلوهای راهنمای شهرها در منطقه بنا به دلخواه مسئولان محلی به شکلی متفاوت نوشته شده و می شود. ظاهرا برخی مسولان وقتی می بینند توان تلفظ حروف نام یک شهر را ندارند ، ترجیح می دهند به جای تلاش برای یادگیری آنچه از آن عاجزند، تمام تلاش خود را صرف تغییر حروف یا از بین بردن کامل نام آن شهر می کنند.
  photo_2016-01-13_21-29-53
  در تمام متون قدیم و جدید و معتبر نام وزوان آمده است رسم الخطی جز Vazvan دیده نمی شود اما ظاهرا برای برخی این رسم الخط و نحوه ی تلفظش بسیار دشوار و غیر قابل قبول است که بر خلاف عرف رایج تاریخی ، به تغییر و از بین بردن آن علاقه ی وافر دارند. البته دلایلی هست که نشان میدهد دلیل این فعالیت های عجیب ، نه دعوا بر سر رسم الخط نوشتاری یک نام بلکه جنگی بر سر ریشه هاست.
  photo_2016-01-13_21-30-02
  نگاهی دقیق به سایر نام های ریز و درشتی که جملگی تغییر یافته اند یا در شکل و حروف به کار رفته در آنها تغییرات جهت دار ایجاد شده است نشان می دهد دراین منطقه چیزی به نام “دعوای نام ها” وجود ندارد و مساله از یک سوء تفاهم یا خطای سهوی بسیار فاصله دارد. در واقع مسأله اصلی “جنگ حذف ریشه” هاست. تلاشی متعمدانه برای تغییر هویت یک شهر و جدا سازی اماکن از تاریخی که به آن تعلق دارند.
  بدون نام/
  ۷
  ۹ دیدگاه در ”دل نوشته کاربران / وزوانم کجایی؟؟دقیقا کجایی؟؟“

  وزوان در ۲۰۱۶/۰۱/۱۳ در ۹:۵۷ ب.ظ گفته: ویرایش

  واقعا برای این فرهنگ و شخصیتشون متاسفیم….
  پاسخ
  همشهری در ۲۰۱۶/۰۱/۱۳ در ۱۰:۴۷ ب.ظ گفته: ویرایش

  به دشمنان بگوئید به جای حذف نام وزوان حروف «و – ز- ا- ن » را از حروف الفبا حذف کنید تا نتوان نام این شهر زیبا و مظلوم را نوشت . ای بدخواهان
  پاسخ
  وزوانی در ۲۰۱۶/۰۱/۱۳ در ۱۱:۴۰ ب.ظ گفته: ویرایش

  و سر جنگ ریشه ها ،تیشه به ریشه تاریخی می زنیم که نزد ما امانت است تا سالم به آیندگان برسانیم . ناشی از احساسات ناسیونالیستی که نه،احساسات قومی از نوع متعصبانه و کور کورانه ، آثار تاریخی را نشانه می گیریم و نابود می کنیم که اول از همه دودش به چشم خودمان می رود اما نمی فهمیم تعصب اجازه فهم نمی دهد که اگر قناتمان ۳۰۰۰ ساله یا نه اصلاً ۳۰۰ ساله است متعلق به کل ایران و بلکه جهان است مثل همه آثار باستانی مثل تخت جمشید و … نسل ها پشت سر هم رفتند اما تاریخ و فرهنگ ماندگار شد. آیندگان راجع به ما چه می شنوند!!!سبک زندگیمان را اصلاح کنیم .طرز فکرمان را عوض کنیم.مدارک دانشگاهی را نگیریم تا قابش کنیم و پزش را بدهیم بگیریم که بفهمیم سال هاست در دهکده جهانی زندگی می کنیم مرزها رنگ ها و شکل ها رنگ باخته و دموکراسی و آزاد اندیشی و قانونمندی ریشه دوانده . زمان جنگ و دعوا سال هاست که گذشته و دیپلماسی و فهم متقابل حرف اول و آخر را در دنیا می زند، چرا در منطقه ما بعنوان یک دنیای کوچک شده عرف دیپلماتیک حکم فرما نباشد.
  پاسخ
  محمد در ۲۰۱۶/۰۱/۱۴ در ۱۲:۲۳ ق.ظ گفته: ویرایش

  شاید مشکل سواد خواندن و نوشتن بوده شاید هم شناخت فارسی از انگلیسی وشاید هم در شمارش اعداد مشکلی پیش آمده،آخر کدام آدم باسوادی زشتی های وجودیش را به روی تابلو نقاشی می کند؟
  پاسخ
  علی در ۲۰۱۶/۰۱/۱۴ در ۱۲:۳۴ ق.ظ گفته: ویرایش

  نویسنده بی نام دستان پر از ……..را می بوسم و قسم به وزوان حرفی باقی نمی ماند.
  پاسخ
  میمه ای اصیل در ۲۰۱۶/۰۱/۱۴ در ۱۰:۴۱ ق.ظ گفته: ویرایش

  در این ماجرای تابلو رنگی کردن و تخریب قنات و……….نباید همه را مقصر دانست و توهین به فرهنگ جامعه ای کرد که در آن هستند افراد زیادی که با این خرابکاری ها مخالف و به شدت آن را محکوم می کنند و چاره ای جزء تحمل این افراد نابخرد را ندارند.کسانی که دست به چنین کارهایی می زنند از اساس بی سواد،بی خرد و مشتی ارازل و اوباش می باشند که هم آبروی خود و هم آبروی شهری را به باد می دهند که لازم است در اینجا آنها را به شدت محکوم و حسابشان را با جامعه ای که آوازه فرهنگی دارد جدا کنیم.
  پاسخ
  ناشناس در ۲۰۱۶/۰۱/۱۴ در ۱۱:۲۵ ق.ظ گفته: ویرایش

  درسته که همه مردم یک جامعه در خرابکاری های یک عده بی خرد متعصب دخیل نیستند اما با سکوت خود در واقع از آن ها حمایت می کنند. وگرنه کیست که نداند مردم دو شهر از قدیم الایام فارغ از همه حاشیه ها با هم تعامل داد و ستد و وصلت دارند.
  وزوانی اصیل در ۲۰۱۶/۰۱/۱۴ در ۱۱:۱۵ ق.ظ گفته: ویرایش

  میمه ای اصیل مواردی که گفتید درست ولی چرا به صورت علنی این افراد خرابکار را ار خود طرد و ناامیدشان نمی کنید به خدا قسم آبروی منطقه ما را همین افراد برده اند دیگر کسی به ما اعتنایی نمی کند هر کسی هم که موظف به انجام کاری می باشد با دیدن چنین افرادی به این فکر می کند که تفرقه بیاندازد و کار خودش را راحت کند .نمونه اش مسئولین اجرایی منطقه می باشند که به جای برخورد شدید با چنین افرادی و جلوگیری از تکرار این کارهای زشت و به دور از انسانیت گاهی با آنها نشست و برخواست هم می کنند و معنی این کار چیست؟
  پاسخ
  رضا در ۲۰۱۶/۰۱/۱۴ در ۱:۰۰ ب.ظ گفته: ویرایش

  وزوانم مجرم که نیستی؟!
  پس گناهت چیست؟!
  وزوانم در تب و تاب روزگار که نمی سوزی؟!
  پس این همه بی مهری به خاطر چیست؟!
  وزوانم تاریخ که گواه فرهنگ و هنر تو ست؟!
  پس چرا بام قناتت از فرهنگ و هنر تهیست؟!
  وزوانم شاید آرزوهایت دیگران را کشته؟!
  شاید هم در خلوت قناتت خون آغشته؟!
  وزوانم تو هزاران مقنی در قناتت به گور کردی؟!
  پس چرا ازدست نابخردان نا مقنی در خجلی؟!
  وزوانم آوازه ات تا هزاران کیلومتری یونسکو رسیده؟!
  پس چرا تاب ده کیلومترت را با رنگ پاسخ است؟!
  وزوانم نگاهت ساز و کاری برافراشته؟!
  دلیری وعصمت و شیرازی برافراشته؟!
  وزوانم آسوده وبه دور از هیاهو،چشمه گوهری؟!
  قدر خود دان تا که جاوید و پایدار بمانی تا به ابد؟!
  پاسخ

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*